Jsme neziskové občanské sdružení složené z předních osobností a lídrů českého nemovitostního trhu.


Vážení členové a příznivci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí,

dovolujeme si vás pozvat na konferenci

Vliv soukromého sektoru na urbanismus a územní plán

která se uskuteční ve čtvrtek 7. 4. 2016 od 18 hodin na Vysoké škole ekonomické v Praze

Tématem konference, jež je připravována ve spolupráci tří partnerů - ARTN, RICS a Klubu investorů, volně navazujeme na panelovou diskusi o společenské a ekonomické odpovědnosti v územním plánování, která proběhla v rámci včerejšího programu Evropský HABITAT.

S úvodním vstupem do problematiky seznámí prezidentka ARTN, PhDr. Ing Zdenka Klapalová, CSc. Poté bude navazovat diskusní panel s názvem „Spolupráce soukromého a veřejného sektoru v rozvoji měst“. Domníváme, že spolupráce soukromého sektoru na územním rozvoji a strategickém směřování měst je téma, které potřebuje být otevřeně a transparentně komunikováno a k definici takto zásadního veřejného zájmu by měli promluvit všichni zainteresovaní. Do našeho panelu jsme proto přizvali a naše pozvání přijali:

Ondřej Boháč            Zástupce ředitele, IPR Praha
Ondřej Kolář             Starosta, Městská část Praha 6
Pavel Machar            Architekt, urbanista, Jestico & Whiles
Pavel Streblov           Senior BDM, Penta Investments
Radek Špicar              Viceprezident Svazu průmyslu a obchodu
Tomáš Velemínský     Ředitel a jednatel, Erste Group Immorent ČR

První ročník společné konference nesl název Ekonomický růst a urbanismus a na půdě ČVUT jej zahajoval profesor Mircea Enache, prezident asociace Urban 2020. V panelu zasedli profesor Karel Maier, urbanista z pražské Fakulty architektury, z pozice investora Martin Skalický, dnes již bývalý generální ředitel investiční společnosti REICO, a Petr Palička z Penta Investments, který vystupoval v roli developera, jenž svými projekty zásadním způsobem mění charakter městských celků. Závěr prvního ročníku konference byl, že přestože konflikt mezi urbanisty a developery bude vždy z podstaty existovat, nový development nemusí být v konfliktu s kvalitou okolního života a má-li jejich střet vyústit do win-win fáze, musí urbanisté rozumět developerům a naopak. To je důvod, proč jsme se rozhodli letošní téma posunout do roviny střetu privátního a veřejného sektoru, které musí rovněž najít společnou cestu.

Věřím, že téma konference je pro vás atraktivní a vysoce aktuální a také, že naši přednášející budou zárukou živé diskuse.

Budete-li mít o účast zájem, prosím, pošlete nám svou registraci nejpozději do 5. 4. 2016 vyplněním tohoto formuláře.

Vstup na konferenci je zdarma.

V případě dotazů, jsme vám k dispozici na info@artn.cz nebo na čísle 774 272 393.

Pozvánka ve formátu pdf ke stažení zde.