Jsme neziskové občanské sdružení složené z předních osobností a lídrů českého nemovitostního trhu.


Výroční cena ARTN letos míří do Stavebního fóra

Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) letos počtrnácté rozhodla o držiteli prestižní Výroční ceny „AWARD FOR EXCELLENCE“. Za zvláštní přínos a mimořádné zásluhy o rozvoj českého trhu nemovitostí bylo letos oceněno Stavební fórum. O Výroční ceně každoročně rozhodují členové asociace svým hlasováním a je udělována v rámci slavnostního vyhlášení soutěže Best of Realty.

Poprvé v historii získalo Výroční cenu ARTN médium. „Vnímáme to jako významný pozitivní posun v obecném vnímání role médií na českém realitním trhu a rovněž jako zpětnou vazbu od aktérů napříč nemovitostním trhem, že kvalitní zprávy mají v našem oboru pevnou hodnotu,“ komentuje význam letošního ocenění Zdenka Klapalová, prezidentka Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

Stavební fórum, které v příštím roce oslaví 15 let od svého založení, letos zvítězilo v hlasování členů ARTN v konkurenci dalších 5 nominovaných projektů a osobností. Nominováno bylo za pravidelný, konzistentní informační servis a objektivní zpravodajství ze světa developmentu, stavebnictví a architektury. Členové ARTN svou volbou mimo jiné ocenili, že se stalo Stavební fórum neoddiskutovatelnou součástí dění na české realitní scéně a vedle vždy aktuální publicistiky jeho přínos spočívá v mapování legislativní problematiky napříč nemovitostním trhem a iniciování výměny informací v rámci široké profesní komunity

 „Ocenění si celý tým Stavebního fóra velmi váží. Je to pro nás velká motivace a impuls pro další rozvoj portálu a konferenčních projektů,“ říká jeho ředitelka Alena Zinnerová, která si na slavnostním galavečeru u příležitosti vyhlášení výsledků 17. ročníku soutěže Best of Realty převzala skleněnou trofej z rukou prezidentky ARTN Zdenky Klapalové.

O Výroční ceně

Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí uděluje cenu „AWARD FOR EXCELLENCE“ již od roku 2002, jejím loňským držitelem se stalo Centrum současného umění a designu DOX. V roce 2013 jím byl Jan Antoš za projekt rodinného Parku Mirakulum v bývalém vojenském areálu ve středočeských Milovicích, v roce 2012 Jan Světlík ze společnosti Vítkovice Machinery Group za rozvoj ostravských Dolních Vítkovic. O dva roky dříve obdrželo cenu Centrum Paraple, mezi oceněnými osobnostmi je také například architekt Zdeněk Lukeš (2011), nebo Karel Večeře z Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního (2007).

O Stavebním fóru

Internetový časopis Stavební fórum (www.stavebni-forum.cz) vychází každý den od roku 2001. Jeho cílem je komplexní mapování vývoje na trhu nemovitostí. Největší pozornost je přitom věnována developerským aktivitám (včetně názorů hlavních protagonistů oboru) a situaci v jednotlivých segmentech trhu. Vedle toho SF monitoruje situaci ve stavebnictví a v oblasti architektury, sleduje vývojové trendy v souvisejících oborech, zejména v legislativě a daňové sféře, pozornost je věnována i základním makroekonomickým trendům. Nedílnou a stejně významnou součástí časopisu jsou vedle aktuálních zpráv rozsáhlejší publicistické materiály, jejichž cílem je sledování vývojových tendencí jak domácího trhu, tak i zahraničních realitních trhů a jejich analýza. Širokému okruhu odborníků z ČR i ze zahraničí nabízí SF formou konferenčních projektů možnost setkat se a společně diskutovat o tématech, kterým se časopis věnuje. Cílem všech aktivit je zvyšování informovanosti odborné i širší laické veřejnosti a přispívat k celkové kultivaci trhu a podnikatelského prostředí v České republice i za hranicemi. V roce 2006 bylo založeno sesterské Stavebné fórum na Slovensku.