Jsme neziskové občanské sdružení složené z předních osobností a lídrů českého nemovitostního trhu.


Archív tiskových zpráv

17. 9. 2014

/ Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí si v pátek 12. září připomíná své 13. narozeniny

Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) byla oficiálně zaregistrována po zhruba roční neformální předehře 12. září 2001 a v prvním roce své existence čítala 32 členů. Dnes je neziskové občanské sdružení tvořeno více jak stovkou osobností - předních představitelů developerských a investičních společností, právních, realitních a poradenských kanceláří, bank a dalších organizací působících na realitním trhu, včetně představitelů veřejné správy a akademické obce, kteří společně usilují o zvýšení kvality, stability a transparentnosti českého nemovitostního trhu. Svou rozmanitou členskou základnou s univerzální kompetencí představuje ARTN jedinečné uskupení, které v tomto smyslu nemá v České republice obdoby.

16. 4. 2014

/ Kam bude směřovat trh nemovitostí v dalších letech, bude záviset především na ekonomickém vývoji

Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) dnes zveřejnila svou pravidelnou odbornou zprávu Trend Report 2014, která nabízí objektivní a komplexní přehled o stavu trhu nemovitostí v České republice. Letošní v pořadí již 7. edice nabízí zájemcům o český realitní trh pohled na aktuální problémy a směřování trhu napříč všemi segmenty a je založena nejen na zkušenostech a stanoviscích kolektivu autorů, ale opírá se také o výsledky vlastního lednového průzkumu. Nový Trend Report přináší řadu pozitivních signálů a potvrzuje, že mírně optimistické predikce korespondují s popisovanými trendy.

26. 2. 2014

/ Průzkum Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí potvrdil mírný optimismus a poodhalil nešvary českého nemovitostního trhu

Co nejvíce ovlivňuje nemovitostní trh u nás? V jakých segmentech lze čekat největší nárůst nových projektů a jaká u nich bude míra ziskovosti? A co brání dalšímu rozvoji nemovitostního trhu? Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) realizovala dotazníkový průzkum s cílem zjistit, jaké nejvýraznější trendy se budou projevovat na trhu nemovitostí v České republice v nejbližších dvou letech. Výsledky průzkumu budou využity jako další zdroj při sestavování již 7. edice odborné studie Trend Report, kterou ARTN zveřejní v dubnu letošního roku.

5. 11. 2013

/ Držitelem letošní Výroční ceny ARTN se stal Jiří Antoš za projekt rodinného Parku Mirakulum v Milovicích

Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí letos již po dvanácté udělila svou Výroční cenu „Award for Excellence“. Na slavnostním galavečeru v sále České národní banky u příležitosti vyhlášení výsledků jubilejního 15. ročníku soutěže Best of Realty se držitelem této ceny stal Jiří Antoš za projekt rodinného Parku Mirakulum v bývalém vojenském areálu ve středočeských Milovicích. Výroční cenu ARTN uděluje od roku 2002 za zvláštní přínos a mimořádné zásluhy o rozvoj trhu nemovitostí v České republice.

10. 10. 2013

/ Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí spustila nové webové stránky

Webové stránky Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) se po 8 letech dočkaly zásadní proměny. Zjednodušená základní nabídka, nový systém uspořádání informací a použití moderních grafických prvků, které přitáhnou pozornost návštěvníků stránek k nejčastěji vyhledávaným informacím. To jsou základní změny, kterými nové stránky reagují na současné parametry profesionální webové prezentace neziskové organizace.

29. 9. 2013

/ Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí přispívá k racionalizaci daňové soustavy

Ve čtvrtek 8. listopadu se konal již devátý ročník soutěže o nejlepší realitni projekty v České republice Best of Realty / Nejlepší z realit 2007. Asociace pro rozvoj trhu nemovitosti má již tradičně nad soutěží odbornou záštitu a nominuje své odborníky do odborné poroty. Již od roku 2002 udělují členové ARTN Výroční cenu / Award for Excellence osobnosti či společnosti, která se výrazným způsobem zasloužila o podporu realitního trhu v České republice nebo je spojena s výjimečným počinem či aktivitou v oblasti realit.

28. 9. 2013

/ Uvažované zdanění HZL může zhoršit dostupnost bydlení a zpomalit rozvoj trhu nemovitostí

Praha, dne 3. června 2005 – Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) upozorňuje na opatření, které v rámci návrhu novely zákona o daních z příjmů chystá Ministerstvo financí ČR. Jedna z připravovaných změn by měla zrušit daňové úlevy pro hypoteční zástavní listy (HZL). V situaci, kdy je v ČR získání kvalitního bydlení pro řadu lidí stále problémem, tento krok může jeho dostupnost ještě snížit. HZL jsou totiž důležitým zdrojem financování hypotečních úvěrů a zrušení daňového zvýhodnění může zvýšit úrokové sazby hypotečních úvěrů až o několik desetin procentního bodu. To by znamenalo, že měsíční splátka standardní hypotéky ve výši 1,5 mil. korun by se mohla prodražit až o 400 korun měsíčně.